Oleg Gadetsky. Yazar. Psikolog eğitmeni. Rusya, Avrupa, Asya ve ABD'de eğitimler düzenler.
Başparmak
  • Küresel değerlendirme ortalaması: 5 üzerinden 5
 

Bir kişi şu an sadece mutlu olabilir.

 

Derin bilgeliğe sahip insanlarla tanıştığımızda, onların deneyimlerinden öğrenmek için bir öğrencinin havasında olmalıyız. Muhteşem bir insanla tanışmak, dünyaca ünlü hoca Shalva Aleksandroviç Amonashvili, ona sordum: “İnsanlarla sahneden iletişim kurduğunuzda nasıl hissediyorsunuz?”.

 

O cevapladı:“Şu anda benim için en önemli şey benim gelişimim. Bu nedenle, önce ben bir öğrenciyim ve sadece o zaman bir öğretmenim. İnsanlarla herhangi bir iletişimde, bir kişi kendi başına büyümek zorundadır. Bunu doğrudan doğruya yaptığım şey, diğer insanlara getirdiğim faydaların miktarına bağlıdır. ”.

 

 

Başlangıçta “kelime”

 

Modern toplumda insanların giderek görsel bilgiyi tercih ettiğini görüyoruz.. Bir videoyu dinlemek, bir konuşmayı dinlemek ve okumaktan daha kolaydır. Bu arada, derin dönüşümlerimiz ve kardiyak dönüşümlerimiz bu kelimeden geçer. İncil'in, başlangıçta "kelime" olduğunu söylemesine şaşmamalı.

 

Birbirleriyle önemli kelimeleri paylaşarak, insanlar kendi çıkarlarına göre birleşerek kalplerinde bir cevap bulurlar.Birbirinden anlamlı sözler söyleyen gençler, aileleri yaratırlar, aynı zamanda yardımlarıyla da boşanırlar.Herkes dinleyebilir, duyabilir - hayır.

 

 

Eğer bir insanın zihni söz konusuysa, o zaman çok önemli şeylerden geçebilir ve onları fark etmeyebilir.

 

 

Bir kişi belli bir yerde mevcut olabilir, ancak aklı, onu günümüzden uzaklaştırdığı düşüncesiyle çok meşgul. HAKKINDAYa geçmişte ya da gelecekte.

 

Gözünüzün önünde çok önemli bir şeyin meydana geldiği bir durumun olup olmadığını hatırlayın, ama zihniniz düşüncelerle dolu olduğundan, farketmediniz mi? Ve daha sonra, o anda, arkadaşlarınızın, tanıdıklarınızın ya da medyanın yazdığı önemli bir olayın gerçekleştiğini öğrendiler.

 


Gerçeği arayan bir adamın hikayesi

 

 

Gerçeğin peşinde bir adam ünlü Üstat'a geldi. Yaşamı ve onun ana anlamlarını anlamayı öğrenmek istedi. 3 yıl sonra Ustayı bırakmak için çantayı toplamaya başladı. Bu başka bir öğrenci tarafından fark edildi ve ona sordu: “Nereye gidiyorsunuz?”. O şöyle cevap verdi: "Burada 3 yıl geçirdim, ama beklediğim şeyi almadım." “Ne bekliyordun?” Diye sordu öğrencisi.
 

“Dünyayı, yasaları ve yaşamın anlamını anlamak için, ama bu gerçekleşmedi, ben de gidiyorum” diye yanıtladı. Ve kararlı bir şekilde çantaya bir şeyler koymaya devam etti. Sonra ikinci öğrenci şöyle dedi: “Biliyorsunuz, ve buraya, bir Üstat gibi sandalet takmayı öğrenmek için geldim. Onu 10 yıldır izliyorum ama şimdiye kadar öğrenmedim. ”
 

Bilge bir insanla buluştuğunuzda, öğrenmeniz gereken en önemli şey, onun şaşırtıcı ve farkına varılmış yaşam deneyimi ve deneyiminin enerjisini hissetmektir.
kalpler ve bilgelik. Bir kişi onunla iletişime geçmezse, sözler aklını çabucak doldurur ve iz bırakmadan çözülür.

 


Bir insanın hayatı, kaderi ve kaderi her zaman yakındadır.

 

Tanrı herkesi yönetir, ancak insanların büyük çoğunluğu hayatlarını yaşamamaktadır.Akıllarında, şeylerin nasıl olması gerektiği konusunda birçok fikir var. Geçmiş için endişeleniyorlar, bu da gelecek için geri dönüş ya da canlı umutlar değil.

 

Şu anda değiller ve aslında hayatın olduğu yer.Bir ünlü Rus şarkıcının nasıl söylendiğini hatırlayın: "Geçmişle gelecek arasında sadece bir an var, o yaşam denen kişi."

 

Bilinçli yaşayalım, tüm tezahürlerinde hayatı hissedelim.Kendinizi, zihninizi, kelimelerle izleyin. Huzursuz bir aklın izini sürüp kontrol etmenin ve şimdiki zamanda mutlu bir hayatın yaşamaya başla!


 
Makale "Aşk mucizeler yaratır" Bölüm 1 (Sindutai Sapkal, Marina Targakova, Oleg Gadetsky) webinar temelinde hazırlanmıştır.Related news

Bir kişi şu an sadece mutlu olabilir image, picture
Bir kişi şu an sadece mutlu olabilir 47


Bir kişi şu an sadece mutlu olabilir 21


Bir kişi şu an sadece mutlu olabilir 42


Bir kişi şu an sadece mutlu olabilir 29