Ağrısız ve sağlık sorunu olmayan hayat hakkında bir blog. Uyum ve kendini iyileştirme hakkında bir blog.
Başparmak
 • Küresel değerlendirme ortalaması: 5 üzerinden 5,0
 

İnme: hayat yeniden başlayabilir!

Strokes önlenmesi ve tedavisi için Osteopractic

 

 

 

İnme, günümüzde 40 yaşın üzerindeki insanlar arasında en yaygın görülen hastalıktır. Bu vakaların% 80'inde hareketlilik ve kısmen de olsa performans kaybı olmaktadır. Büyük ve bu gibi durumlarda ölüm oranı. Ancak, zamanında sağlanan yardım ve doğru şekilde uygulanan rehabilitasyon ile, vücudun kayıp işlevlerinin tamamının veya çoğunun tam olarak iyileşme olasılığı yüksektir. İnme sonrası rehabilitasyon programında osteopati kullanımı hastaların büyük bir kısmının yeni bir hayata başlamasını sağlar.

 

Hayat durduğunda

 

Bir inmenin ana özelliği, beynin kaplamasına kan akışının keskin bir şekilde ihlalidir. Bu, geri dönüşümsüz bir dizi değişimin ortaya çıkmasından kaynaklanmaktadır (anatomik, psiko-duygusal, işlevsel). Bunlar şunları içerir:

 • Hareketsizlik, felç, parezi.
 • Rahatsızlık veya konuşma, işitme, görme, hafıza kaybı.
 • Vestibüler aparatların işlevlerinin bozulması (oryantasyon bozukluğu, etraftaki nesneleri tanımak ve doğru bir şekilde harekete geçme becerisi, hareketlerin koordinasyon eksikliği).

Niteliksiz ve zamansız bakım sağlarken, inme genellikle pnömoni gelişimi, pelvik organların disfonksiyonu, alt ekstremitelerin trombozu, demans ve yatak yaraları ile komplike hale gelir. Bu nedenle, risk altındaki hastalarda primer ve tekrarlayan inmelerin önlenmesi ve aynı zamanda tam zamanlı inme sonrası rehabilitasyonun önlenmesi için faaliyetlerin yürütülmesi çok önemlidir. Bozulmuş serebral dolaşımın en yaygın nedenleri şunlardır:

 • Tromboz.
 • Kan damarlarının rüptürü.
 • Ateroskleroz.

Kural olarak bu problemler, belirli omurilik yaralanmaları, tümör neoplazmaları ya da iç organların disfonksiyonları olan kişilerde ortaya çıkar, bunun sonucu olarak kan damarlarının açıklığında bir değişiklik ya da bir bütün olarak vücudun kan akışında bozulma meydana gelir.

Sıklıkla, servikal ve lomber omurga yaralanmaları (doğum yaralanmaları dahil), aynı bölümlerin osteokondrozisi, kas iskelet sisteminde konjenital veya kazanılmış skolyoik değişiklikler, baş yaralanmaları, iç organlarda hasar, üst ve alt ekstremitelerin yaralanma veya disfonksiyonları ön koşuldur. vuruşların oluşumu için. Bu nedenle, bir hastada yukarıdaki problemlerin varlığında, osteopatik tekniklerin kullanımı ile terapötik önlemlerin uygulanması, sadece sağlığın değil aynı zamanda yaşamın sürdürülmesi için de gereklidir.

 

Osteopractic - inme ve sonuçları ile ilgili etkili bir yöntem

 

Hafif osteopatik teknikler kullanılarak mümkün olan en erken rehabilitasyon tedavisi, inme sonrası hastaların tam rehabilitasyon şansını önemli ölçüde artırabilir. Hastalıktan ötürü, bir kişi tamamen hareket ettirme kabiliyetini tamamen yitirmişse, nazik manüel maruziyetle osteopati, kademeli olarak bireysel vücut parçalarının hareketliliğini yeniden kazanmasına ve daha sonra motor becerilerini tamamen geri kazanmasına yardımcı olur. Bu gibi durumlarda maksimum sonuç bir kombinasyon getirir. farklı tedaviler: fizyoterapi, osteopati, egzersiz terapisi, ilaç tedavisi.

 

Her şeyden önce, doktorların tüm çabaları refleks aktivitesini ve duyarlılığını geri getirmeyi amaçlamaktadır. Bu durumda, rehabilitasyon mutlaka hastanın psiko-duygusal durumuyla çalışmayı içerir. İnme geçirmiş hastalar için rehabilitasyon programı, bu tür osteopatik tekniklerin kullanımını zorunlu olarak içerir:

 • İç organların, onların fasyalarının ve onları çevreleyen kasların işlevlerini restore etmek için visseral manipülasyonlar.
 • Konuşma fonksiyonunun oluşumunda yer alan kafatası yüz bölümünün kas spazmı ortadan kaldırmak için artikülasyon teknikleri.
 • Miyofasyal, spazmlar ile dokular ve kaslar seviyesinde çalışmak, gerginliği hafifletmek, rahatlamak ve normal kan akışını düzeltmek için serbest bırakmaktadır.
 • Kraniosakral teknikler, vücudun kraniosakral ritminin normalleştirilmesi ve beyin dolaşımının yanı sıra meninks seviyesinde sinirsel regülasyon.

Osteopatik düzeltme ve kurtarma yöntemlerinin kullanımı, inme hastalarının normal durumunu düzeltmek için etkili ve yan etkilere izin verir. Çeşitli teşhis araçlarında, osteopatik tekniklerin kan damarlarının ve sinirlerinin durumunu normalleştirmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. beyin aktivitesini ve motor aktivitesini etkinleştirir.

Osteopatiden elde edilen teknisyenin, manüel terapi teknikleriyle, refleksoterapi, biyodinamik ve diğer sağlık tekniklerinin sağlıklı temelini dikkate alarak birleştirilmesi, rehabilitasyon sürecini hızlandırmamıza ve inme hastalarında kaybolan işlevselliğin en iyi şekilde iyileşmesini sağlamaya yardımcı olur. . Osteopraktik, osteopatik düzeltme olasılıklarını önemli ölçüde genişletir ve felçlerin neden olduğu bozukluklarla başa çıkmak için daha etkili teknikler sunar.

Related news

İnme: hayat yeniden başlayabilir image, picture
İnme: hayat yeniden başlayabilir 97


İnme: hayat yeniden başlayabilir 70


İnme: hayat yeniden başlayabilir 55


İnme: hayat yeniden başlayabilir 16


İnme: hayat yeniden başlayabilir 100


İnme: hayat yeniden başlayabilir 44