Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019

2019'da, Ruslar geleneksel olarak uzun bir kış tatili geçirirler. Bu günlerde iki bayram kutlanıyor - Yeni Yıl ve. İstatistikler, tatiller sırasında, yaralanmaların, zehirlenmelerin ve kronik komplikasyonların arttığını göstermektedir. Kimse bundan bağışık değildir, bu yüzden 2019'da Yeni Yıl tatillerinde polikliniklerin nasıl çalıştığını önceden bilmek mantıklıdır.

İÇERİK

Bölgedeki tıp kurumlarının çalışmaları

Üretim takvimine göre, kış tatili 12/30/18 Pazar günü kadar erken başlayacak. Önceki gün kısaltılacaktır. Tatiller kendileri 8 Ocak 19'a kadar devam edecek. Ancak, bu sıradan Ruslarla ilgilidir. Acil servisler ve sağlık kuruluşları çalışmaya devam edecek. Doğru, bazıları özel bir program yapacak. Çoğu sağlık kuruluşu Cumartesi programında çalışacaktır. Böylece, kış tatilleri sırasında Ruslar tıbbi yardım olmadan bırakılmayacaklar.Yani, bu konuda bazı noktalara daha ayrıntılı bir şekilde bakalım.

Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019

Rusya Federasyonu'nun her bölgesinde tatil için görev kliniklerinde çalışacak. Yani, şehrinizde birkaç benzer kurum varsa, o zaman en az bir klinik çalışacaktır. En yakın hastanede bir terapist görev başında olabilir. Eğer dar bir uzmanın yardımına ihtiyacınız varsa, o zaman hala çağrı yapan tıbbi kurumla iletişime geçmeniz gerekecektir. Cumartesi programına sahip olacaklar, yani saat 16: 00'a kadar çalışacaklar. Randevu alabilirler:

 • Cerrah;
 • bir nörolog;
 • terapist;
 • kulak burun boğaz uzmanı;
 • göz doktoru.

Umarım, 01/01/19 ve 01/01/19 tarihinde, terapist dışında bir başkasının buna değmeyeceğini görürsünüz.

Acil servis ve doğumevlerinde olduğu gibi, tüm kış tatillerinde günün her saatinde çalışıyorlar.

Çocuk tıp kurumlarıözel bir programda da çalışır. Acil olarak bir çocuk doktoru doktorunun yardımına ihtiyacınız varsa, saat 16: 00'dan önce onu aramanız ya da şu anda görevli olan poliklinikle irtibata geçmeniz gerekir.

Her şehirde pediatrik ve yetişkin dişhekimlerine zorunlu giriş yapılacaktır.Ayrıca, benzer bir profilin bazı özel klinikleri de çalışacaktır. Doğru, bu Ocak ayının ilk ve yedinci için geçerli değildir.

Süt dağıtım noktalarıTüm tatil günleri ayrıca 6.30 ila 12.00 arasında açık olacaktır.

Hamile kadınlar iletişim kurabilirkadın istişareleriher gün 09: 00-15: 00

Yeni Yıl tatilleri sırasında, tedavi için ihtiyacınız olan her şeyi satın alabileceğiniz görevli eczaneler bulunmaktadır.

Kış tatilinde büyükşehir hekimlerinin çalışmaları

Moskova'da, tüm tıbbi organizasyonlar benzer bir modda çalışacak. Her metropol bölgesinde, çalışma Cumartesi programında en az bir poliklinikte, yani saat 16: 00'ya kadar düzenlenecektir. Moskova Sağlık Bakanlığı'nda belirtildiği gibi, çalışma süresi 18:00 'a kadar artırılabilir.

Görev çocuk klinikleri benzer şekilde işlev görür.24 saat çocuk acil servis28 yaşındaki Heroevoy Panfilovtsev caddesindeki çocuk klinik hastanesinin yanı sıra 20 yaşındaki Bolshaya Polyanka caddesinde çalışacak.

Dişlerle ilişkili hastalıklar göz ardı edilmeyecektir:

Yetişkinler için yardım: Lestev Street, 9 hastanede sağlanacaktır.
Çocuk: 12 yaşındaki General Yermolov Caddesi üzerindeki poliklinik No28 ile bağlantı kurabilir.

Perinatal tanıBu süre zarfında çalışan herhangi bir klinikte mümkündür.

Süt dağıtım noktaları6:30 - 12:00 saatleri arasında açık olacaktır.

Kadın danışmanlıkkadınlar sabah 8'den akşam 1'e kadar çalışacaklar.

 • Cerrah Polikliniği No1, caddenin aşağısında: Derendyaeva, d.97;
 • jinekolog, sokak Nekrasov, 6a alır.

Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019

Üçüncü ve altıncı ayları ziyaret edebilirsiniznöropsikiyatrik klinikler. Benzer kurumlar kabul eder:

 • Kanserli hastalar;
 • tüberkülozdan muzdarip kişiler;
 • bağımlı istemciler.

Uzun hafta sonu boyunca, Moskova'dan acil yardım, özel bir modda çalışacak. Çalışmaya bin binden fazla acil durum aracı katıldı. Hizmet ve tugayı sayısı da artırılacak. Bütün bunlar Muskovitlerin çağrılarına daha hızlı yanıt vermemize izin veriyor. Büyükşehir acil servisinin başkanına göre, araçların yardım yerine varma zamanı, yirmi dakika içinde beş dakikaya getirildi. Yılbaşı tatillerinde, bu hizmet günde 1.200'e kadar çıkış sağlayabilir. Başkentin acil yardımları cephaneliğinde, Muskovitleri sağlıkla ilgili her konuda sürekli olarak bilgilendiren özel bir danışmanlık birimine sahiptir. Bu, özellikle Yılbaşı tatillerinde, çeşitli hastalık ve yaralanma riski yüksek olduğunda hatırlanmalıdır. Bu acil servis günde yaklaşık iki bin çağrı alabilir.

Eczaneleri unutma. Ayrıca, bekleme modunda Yeni Yıl tatilleri sırasında da çalışacaklardır. Faydalanıcılar, 09:00 ile 18:00 saatleri arasında servis edilmektedir.

Hastaneler St. Petersburg'da nasıl çalışır?

St. Petersburg'daki sağlık organizasyonları da kış tatilleri boyunca özel bir programa sahiptir. Sermayede olduğu gibi, her ilçede bir görevli sağlık kurumu olacaktır. Aşağıdaki bölümler çalışacaktır:

 • tedavi;
 • KBB;
 • cerrahi:
 • oftalmolojik;
 • kardiyoloji.

Yardım istemeden önce, hangi kurumun belirli bir günde çalışacağı şehir sağlık departmanında belirtilmelidir.Uygun kuruma dönerek, istenen doktorun çalışma zamanını öğrenmelisiniz.

Aynı şey bir çocuk hastanesi ararken dikkat edilmelidir. Durum çok zor ise, o zaman çocuğun evde doktor aramak için daha iyidir.

Diş bakımı12, 20, 32 no'lu polikliniklerde verilecek. Çocuk bakımı No6 No6'da sağlanacaktır.

Akıl hastası insanlar için dispanserlerUyuşturucu bağımlıları, onkolojiye sahip kişiler yaklaşık 02.01.19 ve 05.01.19.

Kadınlar için tavsiyeher gün 09:00 ile 15:00 saatleri arasında açık olacaktır.

Özel olanlar da dahil olmak üzere eczaneler de faaliyet gösterecek.

Related news

Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019 image, picture
Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019 84


Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019 55


Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019 96


Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019 31


Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019 82


Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019 96


Yılbaşı tatillerinde nasıl klinikler 2019 88